• Akkaya İnşaat, İstanbul
  • info@insaatakkaya.com.tr

(0212) 505 05 34

Asma Perdelerin İmalatlarının Yapılış Şekli


Asma Perdelerin İmalatlarının Yapılış Şekli
Örnek:

  15 Katlı bir binanın yıkım şekli aşağıda açıklandığı gibi yapılır: Dış kaplamalar var ise sökülür. Pencerelerden uygulama yapılır.Perde imalatının şekline göre dış duvarlardan delikler açılır. İçeriden de hasırlardan delikler açılarak, 8x18x6 metre boyundaki ağaçlarla dar açı şekliyle deliklerden, dış deliklerden içerdeki deliklere geçirilip dar açı şeklinde asma perde yapılır. Izgara denilen kalaslar deliklerden geçirilerek cephe, çepeçevre dönülür. İçeriden de kat arasında güçlendirme ve takviye yapılır.

  Daha sonra bu deliklerden kalıp kerestesi ile ızgaraların üzerine sıfır şekilde kaplamanın yapılması ve tahtanın çakılması şekliyle olur. Yüksek katlı binalara her 3 katta bir asma perde yapılır. Bodrumdan başlayarak odalarda üst üste gelecek şekilde delikler açılır. Çatı katından başlanılarak kompresörlerle, mini kırıcılı makinelerle 5 katının yukarıdan aşağı yıkılarak bina alçaltılır. Yıkım işlemi bittikten sonra firmamızın kendi malı olan 2 adet uzun bomlu makinelerle yani makaslı, çeneli yıkım makineleriyle kalan katlar alçaltılarak yıkılır. Uzun bomlu makineler çalıştığında bir yandan da firmamızın kendi makinesi olan kırıcılı, kovalı ekskavatörlerimizle de uzun bomlu makinelere yardımcı olarak bodrumlar doldurulur. Uzun bomlu makinenin çalışmasını hızlandırmak için gerekli platform ve yol yapılmış olur. Zaten bodrum katları dolmadan, yüksek katları yıktığımızda çökmeler meydana gelebilir. Bodrumun tamamen molozla dolması, boşluk olmaması için dikkatli bir şekilde uygulama yapılır. Tedbir olarak çepeçevre tahta yada sac perde yapılır.

Commercial Design

The extremely efficient and creative team at Interior have worked hard to bring us in the list of top commercal interior design companies in usa, especially Newyork. We produce commercial interior designs for all kinds of projects.

From the creation of concepts to space planning leading to solutions, we take care of everything. Generate the most creative ideas and brands hence adding value to each interaction.

Our experts let you choose best among all hence making your space look the most stunning & desirable amoung all.

We value our clients and are always available at your service for any kind of commercial interior design services.